Skip to main content

Atzīmējot Latvijas valsts svētkus

Atzīmējot Latvijas valsts svētkus

Novembris ir patriotisma mēnesis, kad sirdīs un darbos esam vienoti ar Latviju, kā arī godinām mūsu varoņus, kuri pašaizliedzīgi sargā un ir sargājuši mūsu valsti. Individuāli atzīmēt Lāčplēša dienu un Latvijas Republikas dibināšanas 103. gadskārtu aicinām ikvienu LLU saimei piederīgo - studentus, darbiniekus, absolventus un sadarbības partnerus - un par spīti tumšajam novembra laikam iedegt gaismu sirdī, pie sava tērpa piespraužot Latvijas karoga krāsas lentīti.

Lāčplēša dienā, 11. novembrī, kad atceramies Latvijas brīvības cīņas un godinām karavīrus, līdz plkst. 20.00 ikviens individuāli vai ģimenes lokā aicināts pieminēt brīvības cīnītājus, noliekot ziedus un sveces pie pieminekļa Jelgavas atbrīvotājiem. Turklāt garajos novembra vakaros ir iespēja iedvesmoties no mūslaiku varonēm - LLU studentēm, kuru stāstus par dalību zemessardzē piedāvājam lasīt LLU portālā.

Savukārt 18. novembrī aicinām piedalīties Jelgavas pils parka izgaismošanā, kurā katrs varēs pielikt klāt savu atnesto sveci, “satikt” viens otru caur sveces gaismu un svinēt Latvijas dzimšanas dienu kopā. Skanot latviešu skaistākajām un sirsnīgākajām dziesmām svecīšu aizdedzināšana plānota no plkst. 17.00, taču to papildināt ar jaunām sveču liesmiņām varēs visa vakara garumā.

Līdztekus tam aicinām 11. novembrī un no 16. līdz 22. novembrim savā pastaigu maršrutā iekļaut Jelgavas pils apkārtni, jo pils fasādi rotās gaismas, kas ikvienam ļaus sajust svētku sajūtu ik uz soļa. Jelgavas pils parks ir īpaša vieta, kuru sāka veidot 1817. gadā agrāko pils vaļņu vietā. Parkā ir kanāli, tiltiņi, vairākas pils ēkas un Gubernatora saliņa, kas padara to par vienu no skaistākajiem parkiem Jelgavā.  

Iedegsim svecīti par mieru, klusumu, sapratni un vēlam sirdssiltu sajūtu mūsu valsts dzimšanas dienā!

Aicinām sekot līdzi valstī noteiktajiem epidemioloģiskās drošības pasākumiem, kā arī lūdzam svecīšu aizdedzināšanas laikā ievērot visus ugunsdrošības noteikumus un rūpēties vienam par otru.