Skip to main content

Jelgavas pils muzejā apskatāma universitātē strādājošo dāmu veidota izstāde

Jelgavas pils muzejā apskatāma universitātē strādājošo dāmu veidota izstāde

No 8. līdz 18. martam LLU Jelgavas pils muzejā apskatāma izstāde “Katrā darbā ir vieta radošumam”, kurā ikvienam ir iespēja iepazīties ar universitātē strādājošo dāmu radošajām izpausmēm. Daļa no tām ir vairāk kā vaļasprieki, bet citas pārtapušas nopietnās biznesa idejās.

“Daudzas mūsu kolēģes aizraujas ar dārzkopību, daudzas ar dažādiem sporta veidiem, taču daļa savu brīvo laiku aizpilda ar izteikti radošām izpausmēm un liek lietā savu prātu un rokas. Līdz ar to radās ideja, ka varam iepazīstināt plašāku publiku ar radītajiem darbiem un šajā globāli grūtajā laikā iepriecināt citus. Turklāt dažām universitātē strādājošām dāmām tā nav tikai izklaide, bet arī viņu kaislība vai pat neliels bizness,” stāsta LLU Jelgavas pils muzeja vadītāja Ginta Linīte.

Izstādē apskatāmi gan dažādi mākslas priekšmeti, gan pašu veidoti aksesuāri, dekori, apģērbi un interjera priekšmeti, ko radījušas universitātē strādājošās dāmas: Inga Birkava, Vija Dišlere, Lidija Pudāne, Zane Beitere Šeļegovska, Ivanda Spulle Meiere, Irina Prazdnicāne, Dina Popluga, Baiba Rivža, Inguna Krastiņa, Anita Prūse, Linda Groma, Jūlija Mangale, Inga Gāliņa, Ilga Gorbunova, Elīza Līga Lamberga, Simona Cīrule, Inta Paulsone un Ligita Ozolniece.

Izstādes atklāšanā piedalījās gan dāmas, kuru darbi apskatāmi muzejā, gan arī citi kolēģi. Tās kuratore ir Inta Paulsone, bet idejas autores ir Anita Prūse un Ginta Linīte.

“Tas, ko redzam izstādē, ir apbrīnojami! Talanti, kuri klusītiņām strādā un par kuriem mēs nemaz nezinām, patiesi ir cieņas un apbrīnas vērti. Man ir prieks, ka universitātē ir tik daudz radošu meiteņu. Tas ir it īpaši svarīgi šobrīd, kad līdzcilvēkiem ļoti nepieciešams emocionālais atbalsts un kopības sajūta. Lai nodarbinātu rokas ar citiem darbiem un novērstu domas, izstāde ir lielisks piemērs, kā to var izdarīt. Turklāt ne mazāk svarīga ir izstādes pievienotā vērtība, jo, tai noslēdzoties, daļu darbu arī varēsim iegādāties,” uzrunājot izstādes “vaininieces”, stāsta LLU rektore Irina Pilvere.

“Jurim Rubenim ir eseja par cilvēka misiju uz zemes, kurā viņš raksta, ka cilvēks nav kaulu kambars, kurš tikai klīst pa savu dzīvi. Viņam ir jāatrod sava vieta – tas, kas viņam patīk un kas viņu uzrunā. Tiem cilvēkiem, kuri to ir atraduši, Dieviņš uzsmaida. Tas nozīmē, ka mums, universitātes kolēģēm, viņš ir uzsmaidījis, jo esam atradušas nodarbes, kas mums patīk.  Tā ir ļoti liela vērtība,” izstādes atklāšanā teica Ekonomikas un sabiedrības attīstības fakultātes profesore Baiba Rivža, kas par savu hobiju uzskata grāmatu rakstīšanu.

Izstāde būs apskatāma darba dienās turpmākās divas nedēļas, ievērojot valstī noteiktos ierobežojumus epidemioloģiski drošajā režīmā.