Skip to main content

IZSTĀDES UN KONCERTI

Izstādes un koncerti

Jelgavas pilī kopš 1968. gada darbojas muzejs, kurā var iepazīties ar vecās Livonijas ordeņa pils un jaunās Jelgavas pils celtniecības vēsturi, interesantākajiem vēstures faktiem un liecībām. Savukārt 2001. un 2002. gada arheoloģiskā ekspedīcija Dr.hist. Gunta Zemīša vadībā veica pirmos arheoloģiskos izrakumus Jelgavas pils teritorijā. Izrakumi nelielā platībā sniedza bagātīgu senlietu klāstu - dekoratīvus krāsns podiņus, ornamentētu holandiešu tabakas pīpīšu atliekas, monētas un citas lietas, kas papildinājušas muzeja ekspozīcijas.

Tāpat Jelgavas pilī katru gadu apskatāmas arī daudzveidīgas gleznu, lietišķās mākslas, foto un grafikas izstādes, kas galvenokārt tiek izvietotas Latvijas Biozinātņu un tehnoloģiju universitātes - LBTU (iepriekš Latvijas Lauksaimniecības universitāte - LLU) Aulas foajē, Jelgavas pils 2. stāvā. Turklāt Jelgavas pils telpās norisinās vērienīgi koncerti, kā, piemēram, Sonoras Vaices solokoncerts, LBTU māksliniecisko kolektīvu, Studentu folkfestvāls, kā arī citi.

Jelgavas pilī atklāta arī "Pavārgrāmatas. Laikmeta garšas" izstāde. Izstāde tapusi par godu pavārgrāmatai "Latviskā pavāru grāmata muižu pavāriem par mācību visādus kungu ēdienus gārdi vārīt un sataisīt", kas Jelgavā, 1796. gadā, Štefenhāgena izdevniecībā tika iespiesta latviešu valodā un šogad tai tiek atzīmēta 225. gadu jubileja

Izstāde ir iekārtota Jelgavas pils muzeja telpās un, sekojot epidemioloģiskai situācijai valstī, tā būs apskatāma pilsētas iedzīvotājiem un viesiem vasaras mēnešos.

 

Par izstādes un koncertu iespējām aicinām sazināties ar Jelgavas pils muzeja vadītāju Gintu Linīti e-pastā: muzejs@llu.lv vai pa tālruni: 63005617.