Skip to main content

Aicina uz gadskārtējo Ziemassvētku balli Jelgavas pilī

Aicina uz gadskārtējo Ziemassvētku balli Jelgavas pilī

Latvijas Biozinātņu un tehnoloģiju universitāte (LBTU, iepriekš LLU) ielūdz izbaudīt neizmirstamu svētku gaisotni Ziemassvētku ballē, kas ar plašu programmu dažādām gaumēm norisināsies sestdien, 16. decembrī, plkst. 20.00 lielākajā baroka pērlē Baltijā - atjaunotajā Jelgavas pilī, kas šogad atzīmē 285 gadu jubileju. Biļešu skaits ierobežots un tās var iegādāties tikai Jelgavas pils muzejā (Lielā iela 2, 183. telpa) darba dienās no plkst. 10.00 līdz plkst. 16.30. 

ZIEMASSVĒTKU BALLES BIĻETES IZPĀRDOTAS. 

Jelgavas pils Ziemassvētku balle viesu sirdis priecēs jau 35. reizi, ļaujot uzburt īstu svētu sajūtu izrotātajā Jelgavas pilī un vairākās deju zālēs, kur muzicēs bijušie un esošie jelgavnieki, tie, kuri ar sirds piederību bijuši un ir neatņemama balles sastāvdaļa.  Tradicionāli Ziemassvētku ballē būs ieturēta senatnīgā gaisotnē, vienlaikus ļaujot baudīt dažādām gaumēm atbilstošu mūziku un svētku izklaides visas nakts garumā.

Jelgavas pils Ziemassvētku balle tradicionāli tiks atklāta LBTU Aulā ar polonēzi un universitātes rektores Irinas Pilveres uzrunu, bet pēc tam gaidāma egles iedegšana un pirmais valsis. Vakara gaitā LBTU Aulā spēlēs Jelgavas bigbends Raita Ašmaņa vadībā ar solisti Aiju Vītoliņu un grupa "Lauku muzikanti".

Otrā stāva Koncertzālē apmeklētājus priecēs operas mūziķi – solisti, arfiste un akordeoniste –, kā arī būs dzirdama klasika mūsdienu aranžējumos. Sudraba zāle pārtaps par mūzikas un deju salonu ar populārām melodijām džeza noskaņās, kora priekšnesumu, piedāvājot baudīt arī tematiskas izklaides. Zelta zālē uz mākslas salonu aicinās portretisti, bet Jelgavas pils muzejā būs Hercoga salons, kur norisināsies galda spēles un citas izklaides.

Vītņu kāpņu vestibilā balles viesus gaidīs klasiskie "Rock and roll" žanru skaņdarbi un ārvalstu melodijas, kā arī kora priekšnesums, savukārt Jelgavas pils Austrumu spārna 2. stāvā būs baudāmas pils kuluāru deju improvizācijas ar ansambļa dalību, klavierspēles un saksofona meistarklases, kā arī LBTU Studentu teātra radošās aktivitātes un piparkūku meistarklase.

Dejas būs arī pils cokolstāva Spoguļzālē, kur vakara gaitā viesus priecēs muzikālā apvienība. Balli papildinās arī dažādas svētku izklaides – viesi varēs rotāt piparkūkas, zīlēt nākotni, liet laimi, uzņemt salonfoto, kā arī iesaistīties citās radošās izpausmēs.

Jelgavas pils Ziemassvētku balle ir LBTU gadskārtēja tradīcija, kas pulcina Latvijas akadēmisko eliti, uzņēmējus, universitātes absolventus, jelgavniekus un viesus uz neaizmirstamu nakti krāšņā svētku ballē Zemgales sirdī – Jelgavā!

Jelgavas pils Ziemassvētku balles ieejas kartes cena vienai personai ir 50 eiro. Ieejas kartes ierobežotā daudzumā un tās var iegādāties tikai Jelgavas pils muzejā (Lielā iela 2, 183. telpa) darba dienās no plkst. 10.00 līdz plskt. 16.30. 

Ballē ieeja tikai vakartērpos – kungiem tumšs uzvalks, dāmām – garā vakarkleita. Informācija par balles norisi pieejama LBTU mājaslapā: www.lbtu.lv, Jelgavas pils mājaslapā un sociālajos tīklos, kā arī Jelgavas pils Ziemassvētku balles Facebook lapā.

Kontaktpersona: Jelgavas pils Ziemassvētku balles organizatore, LBTU Studentu kluba vadītāja Anita Prūse, tālrunis: 26498504.

Afiša