Skip to main content

Fotogalerija: Aizvadīta Muzeju nakts Jelgavas pilī

Aizvadīta Muzeju nakts Jelgavas pilī

Sestdien, 14. maijā no plkst. 13.00 – 23.00 Jelgavas pilī (Lielā iela 2, Jelgava) norisinājās festivāls “Sajūti LLU”, kurā pēc ilgāka pārtraukuma bija unikāla iespēja viesoties Latvijas Lauksaimniecības universitātē, izzināt un sajust studentu galvaspilsētas piedāvātās iespējas un piedalīties virknē izzinošu un izklaidējošu aktivitāšu. Desmit stundu garumā LLU atvēra savas durvis gan studētgribētājiem, kuri plāno savu profesionālo karjeru, gan Muzeju nakts apmeklētājiem, kuri vēlējās izbaudīt Jelgavas pils vēsturisko auru. 

LLU ir biozinātņu un tehnoloģiju universitāte, kas īsteno pētījumus un augstākās izglītības programmas ar dabas resursu ilgtspējīgu izmantošanu saistītās nozarēs. Festivālā “Sajūti LLU” ikvienam bija iespēja iepazīt universitātes studiju iespējas kopā ar TV personību Aivi Ceriņu. No plkst. 13.00 līdz 17.00 vēsturisko Jelgavas pils pagalmu piepildīja universitātē studējošie un piedāvāja ikvienam gan sirsnīgas sarunas un klātienes satikšanos, gan dažādus paraugdemonstrējumus un aizraujošas aktivitātes.

Studenti bija parūpējusies, lai ikvienam festivāla apmeklētājam būtu iespēja likt lietā visas savas maņas: garšu, ožu, redzi, tausti un dzirdi. Pārtikas tehnoloģijas fakultātes studenti piedāvāja piedalīties darbnīcā un degustācijās “Pārtikas un ķīmijas noslēpumus atklājot”, savukārt Tehniskā fakultāte aicināja savus spēkus pārbaudīt viktorīnā “Tehnika, enerģija un dizains”. Lauksaimniecības fakultāte organizēja meistarklases “Auga ēdienkarte” un “Ko domā zirgs?”, bet Ekonomikas un sabiedrības attīstības fakultāte aicināja uz spēli “Kas tur sanāk?”. Sacensību garu piedāvāja pārbaudīt Informācijas tehnoloģiju, Meža un Vides un būvzinātņu fakultātes sacensībās “Vai tu esi gudrāks par datoru?”,  “Izzini čiekuru un kļūsti par čiekuru!” un “Vai proti uzbūvēt debesskrāpi?”. Savukārt Veterinārmedicīnas fakultāte piedāvāja dalību darbnīcā “Diena veterinārajā klīnikā”.

Paralēli aktivitātēm Jelgavas pils pagalmā atvērtas apmeklētājiem bija arī visas astoņas LLU fakultātes, uz kurām apmeklētāji aicināti doties konkrētos laikos:

Jelgavas pils, kas ir LLU galvenā ēka, var lepoties ar bagātu vēsturi, kas mērāma nepilnu 300 gadu garumā, un aizvadītajā gadā tajā noslēgušies vērienīgi atjaunošanas darbi. Četru gadu laikā sakārtota universitātes fasāde, veikta logu un durvju nomaiņa, izbūvēta jauna ventilācijas sistēma, kā arī īstenoti citi ēkas energoefektivitātes uzlabošanas un modernizēšanas pasākumi. Festivāla “Sajūti LLU” laikā pils apmeklētājiem būs atvērta visu dienu un vakarā interesentiem tiks piedāvātas arī dažādas Muzeju nakts aktivitātes.

Ikvienam bija iespēja piedalīties unikālās orientēšanās sacensībās pa Jelgavas pili un LLU, iepazīstot un izstaigājot lielāko baroka laika celtni Baltijas valstīs, kā arī citas interesantas vietas Jelgavā, baudīt LLU koru “Liepas” un “Ozoli sadziedāšanos un apmeklēt izstādi “EEZ un Norvēģijas granti Latvijā”.

Vēstures cienītājiem bija atvērta Iedvesmas istaba, kurā piedāvāja izzinošas lekcijas: Ēdieni no pirmās Mītavā publicētās pavārgrāmatas, Garšaugi no hercogu laikiem līdz mūsdienām un Zemes garozas vertikālo kustību ietekme Latvijas teritorijā.   

Turklāt paši mazākie apmeklētāji varēja savu radošumu pierādīt darbnīcā.

Visas dienas garumā apmeklētāji bija aicināti baudīt vēsturisko Jelgavas pils pagalmu, kurā paralēli dažādām aktivitātēm varēja atpūsties, baudīt našķus un gardumus, ko varēja iegādāties “streetfood’’ busiņos, kā arī ļauties īpašai foto pieredzei.

Savukārt festivāla noslēgumā Jelgavas pils pagalmā bija iespēja baudīt brīvdabas kino “Prāta vētra: starp krastiem”.