Skip to main content

Jauniešu kora "Balsis" koncertsērija "Lielupes balsis" Jelgavas pils pagalmā

Jauniešu koris "Balss" aicina pilsētas viesus un iedzīvotājus 26. augustā Jelgavas pils pagalmā uz koncertsēriju "Lielupes balsis 2021", kā laikā būs lielisks emociju ceļojums vietās, kur kormūzika šodien skan reti vai nav skanējusi vispār. Koris ar diriģentiem Intu Teterovski un Lauru Elizabeti Godiņu klausītājiem sagatavojušas dažādas koncertprogrammas, kurās izskanēs latviešu un ārzemju autoru garīgā un laicīgā mūzika, kā arī citi tautā iemīļoti skaņdarbi. 

Jauniešu koris "Balsis"  katru gadu sagatavo no sešām līdz astoņām dažādām koncertprogrammām, apgūstot gan vietējo komponistu darbus, gan cittautu autoru mūziku. Kora repertuārs aptver mūziku no renesanses līdz mūsdienām, no a cappella dziesmām līdz lielformu darbiem ar simfonisko orķestri. Koris par būtisku repertuāra sastāvdaļu uzskata latviešu un citu valstu tautas dziesmas, kā arī "Vispārējo latviešu Dziesmu un Deju svētku" klasiku.

Apmeklētāju ievērībai! Koncertus norobežotā teritorijā varēs apmeklēt, uzrādot derīgu Covid-19 vakcinācijas vai izslimošanas sertifikātu kopā ar personu apliecinošu dokumentu. Koncertos iespējams lietot līdzpaņemtu sēdekli un/vai pledu.

Par jauniešu kora "Balsis" pirmssākumiem

Jauniešu kori "Balsis" 1987. gada 8. aprīlī dibinājuši diriģenti Kaspars Putniņš un Māris Kupčs. Nepagāja ilgs laiks, kad dziedošie jaunieši, cītīga darba rezultātā, sāka iekarot klausītāju sirdis ne tikai Latvijā, bet arī ārvalstīs. Pēc Grand Prix izcīņas BBC koru ierakstu konkursā "Let the People Sing" 1991. gadā vairs nebija šaubu, ka tas ir neapgāžams pieteikums sīvajai Latvijas amatieru koru konkurencei. Sekoja neatlaidīgs kora uzvaras gājiens, iegūstot godalgas dažādos starptautiskos un vietēja mēroga koru konkursos (1992. gadā 1. vieta IV Starptautiskajā konkursā Neušatelē, Šveicē, 1995. gadā Grand Prix Starptautiskajā konkursā Cantonigros, Spānijā). Tomēr šādā sastāvā korim BALSIS nebija lemts ilgi pastāvēt. Dažādu iemeslu dēļ kolektīvs izjuka, taču, nespējot samierināties ar tādu kora likteni, 1996. gada rudenī, savācot korim dziedātājus, iniciatīvu turpmāk vadīt kori uzņēmās dziedātāja Agita Ikauniece, kura tolaik vēl studēja Latvijas Mūzikas akadēmijas kordiriģentu kursā.

Afiša