Skip to main content

Jelgavas pilī iemirdzēsies skaistā Ziemassvētku balle

 Jelgavas pilī iemirdzēsies skaistā Ziemassvētku balle

17. decembrī plkst. 20.00 Jelgavas pils durvis vērs Ziemassvētku balles viesi, kurus izgaismotās un izrotātās pils zālēs, kā arī gaiteņos priecēs plaša balles programma. Baudīt neaizmirstamu svētku gaisotni atjaunotajā Jelgavas pilī Ziemassvētku ballē 33. reizi ielūdz Latvijas Biozinātņu un tehnoloģiju universitāte - LBTU (iepriekš Latvijas Lauksaimniecības universitāte - LLU).

Sešās svētku zālēs muzicēs bijušie un esošie jelgavnieki, tie, kuri ar sirds piederību bijuši un ir neatņemama balles sastāvdaļa.  

Jelgavas pils Ziemassvētku balle tiks atklāta LBTU Aulā ar polonēzi un universitātes rektores Irinas Pilveres uzrunu pirms lielās egles iedegšanas, kam sekos Latvijas Nacionālās operas (LNO) solistes, soprāna Ingas Šļubovskas priekšnesums. Turpinājumā skanēs Jelgavas bigbenda elegantā balles mūzika Raita Ašmaņa vadībā ar solistiem Aiju Vītoliņu un Mārtiņu Kanteru. Tāpat Aulā dejotgribētājus priecēs jelgavnieki "Tirkizbend" ar lielisku deju mūziku visas nakts garumā.

Ar kamerkoncertiem Koncertzālē uzstāsies LNO solisti – soprāns Inga Šļubovska un tenors Raimonds Bramanis, kā arī operas trio – Svetlana Okuņa (vijole), Inga Ozola (čells), Ilze Ozoliņa (klavieres). Mākslinieki izdziedās ārijas no pasaulslavenām operām, bet instrumentālais trio aicinās klausītājus baudīt latviešu un pasaules kino mūzikas pērles.

Dejot būs iespējams ne tikai Aulā, bet arī Vītņu kāpņu vestibilā, kur uz tikšanos aizrautīgus balles dejotājus aicinās grupas "Pētersons Bend" un Los Pulidos, bet Mazajā deju zālē visus iekustinās grupa "Tandēms trijatā". Neiztrūkstoši dejas notiks arī publikas iemīļotajā cokolstāva Spoguļzālē, kur spēlēs Ēriks Palkavnieks un muzikālā apvienība "A' pie mums Jelgavā". Bet Sudraba zālē baudīt relaksētu noskaņu pie galdiņiem varēs, klausoties  klavieru un akordeona improvizācijas.

Balli papildinās dažādas mazās svētku izklaides – viesi varēs rotāt piparkūkas, zīlēt nākotni, liet laimes, fotografēties momentfoto vai uzņemt skaistu salonfoto –, kā arī citas radošas izpausmes. Muzeja zālē priecēs topošo pārtikas tehnologu veidota piparkūku izstāde.

Pils gaiteņos darbosies kafejnīcas ar iespēju iegādāties atspirdzinošus dzērienus un uzkodas, bet cokolstāvā varēs baudīt arī silto ēdienu.

Jelgavas pils Ziemassvētku balles ieejas kartes cena vienai personai ir 45 eiro. Ieejas kartes iepriekšpārdošanā no 17. novembra Jelgavas pils muzejā (darbdienās no plkst. 9.00 līdz plkst. 16.30), kā arī Biļešu paradīzes kasēs (arī Jelgavas kultūras namā). Kolektīvu pieteikumi, kā arī biļešu rezervācija, zvanot pa tālruni: 26498504.

Balle tiek ieturēta akadēmiskā garā un pils romantiski senatnīgā gaisotnē. Ieeja tikai vakartērpos: kungiem tumšs uzvalks, dāmām – garā vakarkleita.

Pilna balles programma no decembra Jelgavas pils Ziemassvētku balles Facebook lapā.

Informāciju sagatavoja
Anita Prūse,
LBTU Studentu kluba vadītāja,
Jelgavas pils Ziemassvētku balles organizatore,
26498504

Jelgavas pils energoefektivitātes pasākumi tika īstenoti projekta "Jelgavas pils energoefektivitātes nodrošināšana" (nr. EKII – 1/1) ietvaros, ko finansēja Emisijas kvotu izsolīšanas instruments. Kopējās projekta izmaksas EUR 6 701 654,49, no kurām Emisijas kvotu izsolīšanas instrumenta līdzfinansējuma apjoms EUR 4 000 000,00.

logo