Skip to main content

Jelgavas pilī notiks koncerts "Dziesmu svētki Meteņos"

Jelgavas pilī notiks koncerts "Dziesmu svētki Meteņos"

Jau piekto reizi norisināsies koru koncerts "Dziesmu svētki Meteņos", kurā pasākuma namatēvs un Latvijas Biozinātņu un tehnoloģiju universitātes – LBTU (iepriekš Latvijas Lauksaimniecības universitāte – LLU) vīru kora "Ozols" diriģents Guntis Galiņš uzņems vīru, sieviešu un jauktos korus no Kurzemes, Zemgales, Augšzemes, Vidzemes un Rīgas. Koncerts izskanēs Jelgavas pilī 18. februārī plkst. 16.00.

Meteņi tradicionāli iezīmē pavasara sākumu un ideja par šādiem svētkiem LBTU aizsākusies 2016. gadā. Kopumā koncertā vienkopus pulcēsies 19 kori, kuri kopā ar skatītājiem izdziedās latviešu labākās un populārākās dziesmas, kā arī ieskandinās Vispārējos XVII latviešu dziesmu un XVII deju svētkus. 

Koncertā piedalīsies deviņi vīru kori - Nīca, Ventspils, Brocēni, Cēsis, Rīgas Latviešu biedrības vīru koris "Latvis", Aizkraukles kultūras centra vīru koris "Staburags", Valmieras Kultūras centra vīru koris "Imanta", Prezidiju konventa vīru koris (PKVK) un LBTU vīru koris "Ozols", kā arī seši sieviešu kori – Ulbrokas koris "Madara", Talsu tautas nama koris "Vaiva", Valmieras Kultūras centra sieviešu koris "Jumara", Studenšu Prezidiju konventa koris, Brocēnu novada kultūras un izglītības centra sieviešu koris "Laiksne" un LBTU sieviešu koris "Liepa".

Tāpat koncertā uzstāsies četri jauktie kori – Krustpils kultūras centra jauktais koris "Noskaņa", jauktais koris "Tērvete", Tukuma kultūras nama koris "Gavile" un Jelgavas valstspilsētas pašvaldības iestādes "Kultūra" jauktais koris "Tik un tā".

Jāatzīmē, ka jau šā gada vasarā norisināsies Vispārējie XVII latviešu dziesmu un XVII deju svētki, kuros universitāti pārstāvēs arī mūsu māksliniecisko kolektīvu dalībnieki. Svētki plānoti 2023. gadā no 30. jūnija līdz 9. jūlijam. 

Ieejas maksa par ziedojumiem.