Skip to main content

Jelgavas pils muzejā atklāta izstāde "Piespraudes simboliskais vētījums"

Jelgavas pils muzejā atklāta izstāde: “Broša ir ordenis, ko sieviete piešķir sev pati”

Atzīmējot Starptautisko sieviešu dienu un Zonta Rozes dienu, 8. martā Jelgavas pils muzejā tika atklāta Jelgavas Zonta kluba izstāde "Piespraudes simboliskais vētījums". Kluba dalībnieču veidotās rotas īpaši izceļ sievietes individualitāti, personību un šarmu ne tikai svētkos, bet arī ikdienā. Izstāde apskatāma līdz 22. martam.

Zonta Rozes dienā tiek pieminētas un godinātas zināmas sievietes, kas ar savu sniegumu sabiedrībā atstājušas paliekošas pēdas, veido labāku pasauli jaunietēm un sievietēm, kā arī viņas ir devušas nozīmīgu ieguldījumu sabiedrības attīstībā un ieguvušas apkārtējo cieņu. Zontas kustības simboli ir dzeltena krāsa un dzeltena roze, kas tiek pasniegta īpašiem cilvēkiem.

Uzrunājot klātesošos, A. Vintere uzsvēra, ka "broša ir ordenis, ko sieviete piešķir pati sev".

Jelgavas Zonta klubs šogad atzīmē 25 gadu jubileju un tajā aktīvi iesaistās arī Latvijas Biozinātņu un tehnoloģiju universitātes – LBTU (iepriekš – LLU) personības – profesore un vadošā pētniece Baiba Rivža, kura ir šī kluba dibinātāja, bijusī prezidente un direktore, vieslektore un pētniece Anna Vintere, docente un pētniece Inese Ozola, kā arī asociētā profesore un vadošā pētniece Tatjana Rubina. 

Starptautiskā Zonta organizācija ir nevalstiska labdarības organizācija, kas dibināta 1919. gadā Bufalo, ASV. Darbību Latvijā organizācija uzsāka 1993. gada oktobrī ar Rīgas Zonta kluba nodibināšanu, taču šodien klubi ir arī Jelgavā, Valmierā, Bauskā un Ogrē. Tajos darbojas augsta līmeņa profesionāles un vadošas darbinieces, kuras aktīvi iesaistījušās Zonta mērķa programmās, projektos un pasākumos, lai uzlabotu meiteņu, jauniešu un sieviešu dzīvi savā dzīves un darba vietā, pagastā, pilsētā, rajonā, reģionā un pasaules mērogā.