Skip to main content

Jelgavas pils pagalmu rotā Adventes vainags

Jelgavas pils pagalmu rotā Adventes vainags

Gatavojoties Ziemassvētkiem, visapkārt kļūst pasakaini skaists – iemirdzas svētku gaismiņas, tiek pušķotas eglītes, darināti Adventes vainagi un logos parādās krāšņas dekorācijas, kas ļauj iegrimt svētku gaisotnē ik uz soļa. Arī Latvijas Biozinātņu un tehnoloģiju universitātes – LBTU (iepriekš Latvijas Lauksaimniecības universitāte) Jelgavas pils un pagalms ietērpts greznās rotās, kļūstot par svētku noskaņas pieturvietu.

Adventes laiks ir īpašs pārdomu, labestības, piedošanas un mīlestības laiks, kad ikviens vēlas sakārtot savas domas un darbus, apstāties un atskatīties uz paveikto, piedzīvoto un izjusto. Lai gan decembris dabā ir gada tumšākais mēnesis, LBTU čaklie studenti un darbinieki Jelgavas pils pagalmā, radot gaišumu un svētku atmosfēru, izveidojuši Adventes vainagu, kas izrotāts ar neskaitāmām lampiņu virtenēm. 

Dodoties nesteidzīgās ziemas pastaigās, aicinām LBTU saimi, Jelgavas iedzīvotājus un pilsētas viesus kaut uz mirkli apstāties un iemūžināt īpašos fotomirkļus, dalīties ar tiem sociālajos tīklos un vairot svētku gaidīšanas prieku ģimenes, draugu un kolēģu lokā. 

Apmeklētājiem pils pagalms atvērts katru darba dienu līdz plkst. 21.00, savukārt sestdienās un svētdienās no plkst. 16.00 līdz plkst. 21.00.

Adventes vainags tapis ar Jelgavas valstspilsētas pašvaldības iestāde "Kultūra" atbalstu.