Skip to main content

Kopā atzīmēsim Latvijas valsts svētkus

Kopā atzīmēsim Latvijas valsts svētkus

Tuvojoties Latvijas valsts svētkiem, arvien vairāk izjūtam patriotismu, kopības sajūtu un lepnumu par savas zemes skaistumu. Godinot mūsu varoņus, kuri devuši iespēju dzīvot neatkarīgā valstī un ir pašaizliedzīgi ziedojušies, lai to nosargātu, aicinām Lāčplēša dienā un Latvijas Republikas 104. dibināšanas gadskārtā ikvienu Latvijas Biozinātņu un tehnoloģiju universitātes – LBTU (iepriekš Latvijas Lauksaimniecības universitāte – LLU) saimei piederīgos – studentus, darbiniekus, absolventus un sadarbības partnerus – novērtēt mūsu valsts brīvību, iededzot gaismu sirdī un piespraužot Latvijas karoga krāsas lentīti pie sava tērpa.

Sākoties patriotisma nedēļai, Lāčplēša dienā, 11. novembrī, atceroties Latvijas brīvības cīņas un cildinot karavīrus, aicinām pievienoties Jelgavas pilsētas Lāpu gājienam. Gaismas ceļš vedīs no O. Kalpaka ielas līdz piemineklim Jelgavas atbrīvotājiem, piestājot O. Kalpaka un Svētes ielā. Gājiena sākums plkst. 18.00.

Savukārt, turpinot aizsākto universitātes tradīcijas un pieminot valsts patriotus, 15. novembrī plkst. 18.30 Jelgavas pils pagalmā LBTU studenti aicināti piedalīties stafetē "Lāpa", kas norisināsies jau 50. reizi. Tās laikā sportiskā garā un svētku gaisotnē tiks noskaidrota ātrākā studējošo komanda.

Par godu Starptautiskajai Studentu dienai un Latvijas Republikas proklamēšanas gadadienai, 16. novembrī plkst. 17.00 LBTU Aulu pieskandinās studentu dziesmas un dejas koncertā "Zemgales studentu svētki", lepni cildinot mūsu studentu vieglo deju soli un harmonisko dziesmu skanējumu. Koncertā visus klātesošos iepriecinās universitātes studenti, absolventi, mācībspēki un LBTU mākslinieciskie kolektīvi – TDA "Kalve" un VPDK "Kalve", kuri izdejos skaistākās un sirdij tuvākās dejas, turklāt LBTU sieviešu koris "Liepa" un vīru koris "Ozols" ļausies skanīgām un emocionālām svētku dziesmām, bet ar teatrālu uzvedumu iepriecinās Jelgavu studentu teātris. Koncerta laikā gaidāmas arī muzikāls priekšnesums no Denija Griezes. Par koncerta atmosfēru parūpēsies Kaspars Ozoliņš.

Turklāt 18. novembra vakarā aicinām piedalīties Jelgavas pils parka izgaismošanā, turpinot akciju "LBTU Akadēmiskā ceļa izgaismošana". Akcijas laikā katrs varēs novietot savu atnesto sveci klāt kādam ornamentam vai veidot pats savu, satikties pie svecīšu gaismas un svinēt Latvijas dzimšanas dienu kopā. Skanot latviešu skaistākajām un sirsnīgākajām dziesmām, svecīšu aizdedzināšana plānota no plkst. 17.00, taču turpināt izgaismot Jelgavas pils parku ar jaunām sveču liesmiņām varēs visa vakara garumā.

LBTU Akadēmiskais ceļš ir vēsturiskais ceļš, kas ved no Lielās ielas uz Jelgavas pili, ko mūsdienās izmanto tikai gājēji. Kopš 2012. gada pirmā kursa studenti tajā gulda īpašu piemiņas plāksni, simbolizējot studiju sākumu, apņemšanos cītīgi studēt un turēt godā universitāti.

Jāatzīmē, ka LBTU mākslinieciskie kolektīvi sākuši gatavoties XXVII Vispārējiem latviešu dziesmu un XVII Deju svētkiem, kas plānoti 2023. gadā no 30. jūnija līdz 9. jūlijam. 

Kopā godināsim pagātnes varoņus un atcerēsimies, ka visus lielos darbus veido mazi, nozīmīgi ikdienas darbi, kurus veic ikviens no mums! Saules mūžu Latvijai!