Skip to main content

Lāčplēša dienā Zemessardzes orķestris aicina skatīties koncertuzveduma "Mūsu zeme. Mūsu tauta" televīzijas pirmizrādi

Lāčplēša dienā Zemessardzes orķestris aicina skatīties koncertuzveduma "Mūsu zeme. Mūsu tauta" televīzijas pirmizrādi

11. novembrī, Lāčplēša dienā, kanālā LTV1 plkst. 15.55 ikviens aicināts skatīties Zemessardzes 30. gadadienai veltīto koncertuzvedumu "Mūsu zeme. Mūsu tauta". Koncertuzveduma vēstījums balstīts uz to, ka Zemessardze nav tikai patriotisms, pienākums vai pārliecība. Tā ir domāšana, kas pāriet no paaudzes paaudzē. Tas ir Latvijas kods, kas ir latviešu tautā – vajadzība sargāt savu zemi un savu tautu. 

Koncertuzvedumā iesaistīti tie Zemessardzes mūzikas un mākslas spēki, kuri vienmēr ir klāt gan Zemessardzes svētkos, gan ikdienā, radot neredzamo tiltu starp ikvienu no sabiedrības un Latvijas profesionālajiem sargiem. Tie ir mūziķi, aktieri un citi mākslinieki, kuri no muzicēšanas brīvajā laikā nēsā Zemessardzes formas tērpu un apzinās – ja vajadzēs, es iešu sargāt savu zemi.

Koncertuzvedumā piedalās Zemessardzes orķestris, Zemessardzes koris "Stars", deju kopa "Bramaņi", grupa "Dobeles zemessargi", atzinību ieguvušie solisti – zemessargi Luīze Krasta, Jānis Igaunis un Atis Ieviņš, viessolisti Antra Stafecka, Emīlija Pavlovska un Jānis Stībelis, jaunā soliste Andika Laima Karele, kā arī repa mākslinieks R.2.R.S., kurš pārstāv repa apvienību "Kreisais krasts", bet ikdienā ir Militārās policijas karavīrs. Mākslinieciskie vadītāji – Nacionālo bruņoto spēku galvenais diriģents un Zemessardzes orķestra priekšnieks kapteinis Andis Karelis un komponiste, aranžētāja vecākā zemessardze Inga Meijere. Koncertuzveduma režisors ir Valdis Pavlovskis un to vada aktieris zemessargs Gundars Silakaktiņš.

Savukārt koncertuzveduma atkārtojums paredzēts 13. novembrī plkst.13.25 vai arī ltv.lv arhīvā divu nedēļu laikā pēc tiešraides. 

Koncerta ieraksts veikts Zemessardzes 30.gadadienas svinību laikā Jelgavas pils iekšpagalmā 2021. gada 21. augustā.