Skip to main content

No 30. aprīļa apskatāma tekstilmākslinieka Kirubel Melke personālizstāde

Afiša

30. aprīlī plkst. 16.00 Latvijas Biozinātņu un tehnoloģiju universitātes (LBTU) Aulas foajē (Lielā iela 2, Jelgava) tiks atklāta tekstilmākslinieka Kirubel Melke personālizstāde "Laikā", kas apmeklētājiem būs pieejama līdz 13. maijam.

Kirubel Melke ir mākslinieks, kurš dzimis 1983. gadā Etiopijā. Ieguva izglītību Nacionālajā koledžā, studējot mārketingu, bet vēlāk bakalaura grādu tēlotājmākslā Addis Ababa Universitātē. Mākslinieks iedvesmojies no savas mammas, kura strādāja tekstila fabrikā, tādējādi sācis veidot figurālas un abstraktas (politiska rakstura) kompozīcijas no audumu fragmentiem.

Izmantojot audumus kā ikdienas dzīves simbolu, Kirubels pēta dažādas tēmas, kas saistītas ar izglītību, sociālo nevienlīdzību, attiecības starp modernitāti un tradīcijām, iepazīstinot ar aktuālajiem jautājumiem par mūsdienu Etiopijas kultūru. Izmazgātas un uz striķa pakārtas drēbes ir viņa darbu sērijas atkārtota tēma.

Izstādē ''Laikā'' būs apskatāmi darbi dažādās tehnikās, kā materiālu izmantojot tekstilu. Mākslinieks Kirubel Melke savos darbos pēta attiecības starp materiālu, tā izcelsmi, integrāciju Etiopijas kultūrā un identitāti, ņemot vērā globalizācijas ietekmi uz vietējām apģērbu paražām. Kā mākslinieks pats saka: ''Es apšaubu tādus jēdzienus kā oriģinalitāte, pielāgošanās, kā cilvēki mierīgi integrē masveidā ražotus mūsdienu elementus senās un kultūras ziņā bagātās tradīcijās. Galvenais jautājums ir par to, vai šī integrācija izraisa iekšējus identitātes konfliktus un vai cilvēks nemanāmi pielāgojas šīm izmaiņām.''

K. Melke ir piedalījies izstādēs Etiopijas Nacionālajā muzejā, "Galerie Christophe Person" Parīzē, Houka centrā Dienvidaustrālijas Universitātē un Yarrow galerijā Apvienotajā Karalistē.


Kirubel Melke is a visual artist, born in 1983 in Addis Ababa. He lives and works in Ethiopia. He holds a diploma in marketing from the National College and a bachelor of Fine Arts from Addis Ababa University. Inspired by his mother's work in a textile factory, Kirubel Melke imagines figurative (politically engaged) and abstract compositions from fragments of fabric.

Using fabric as a symbol of everyday life, Kirubel explores themes related to education, social injustice and the relationship between tradition and modernity, presenting pressing issues relating to contemporary Ethiopian culture. Clothes washed and hung on a wire are a recurring theme in his series of works.

Melke has exhibited at the National Museum of Ethiopia, Galerie Christophe Person Paris France, the Hawke Center at the University of South Australia and the Yarrow Gallery in the UK.