Skip to main content

Starptautiskā Ledus skulptūru festivāla laikā būs atvērta arī Jelgavas pils

Starptautiskā Ledus skulptūru festivāla laikā būs atvērta arī Jelgavas pils

No 3. līdz 4. februārim Jelgavā norisināsies 25. Starptautiskais Ledus skulptūru festivāls, kura apmeklētājiem nedēļas nogalē būs iespēja viesoties arī 285 gadus senajā celtnē - atjaunotajā Jelgavas pilī. 

Festivāla dienās tūristiem būs pieejamas individuālas ekskursijas gida pavadībā lielākajā Baroka laika pilī Baltijas valstīs, kas plānotas 3. un 4. februārī plkst. 12.00, plkst. 14.00 un plkst. 16.00. Apskatei būs atvērta Jelgavas pils un tās muzejs, lai iepazīstinātu ar spilgtākajiem vēstures notikumiem, arhitektūru, būvvēsturi, interjera apdari, iekārtojumu un citiem nozīmīgiem faktiem. 

Tūristu grupām iepriekšēja pieteikšanās ir obligāta, zvanot pa tālruni +371 63005617.

Jelgavas pils būs atvērta: piektdien, 2. februārī no plkst. 9.00 līdz plkst. 17.00, savukārt sestdien un svētdien, 3. un 4. februārī, no plkst. 11.00 līdz plkst. 18.00. Ieejas maksa Jelgavas pilī – 3 eiro. 

Tāpat viesi varēs apmeklēt arī Rundāles pils muzeja ekspozīcija "Kurzemes un Zemgales hercogu kapenes". Kapenēs atrodas 21 metāla sarkofāgs un deviņi koka zārki, kuros no 1569. līdz 1791. gadam apbedīti 24 Ketleru dinastijas un seši Bīronu dinastijas pārstāvji. Ieejas maksa: pieaugušajiem – 3 eiro, studentiem – 2 eiro un skolēniem –  1 eiro.

Jelgavas pils ir lielākais arhitektūras piemineklis Baltijas valstīs. Tā ir kādreizējā Kurzemes un Zemgales hercogu rezidence, vēlāk Kurzemes guberņas administratīvais centrs, bet šodien – Latvijas Biozinātņu un tehnoloģiju universitātes (LBTU, iepriekš LLU) mājvieta, ko projektējis arhitekts Frančesko Bartolomeo Rastrelli. Jelgavas pils ir pilsētas sirds, tai ir būtiska nozīme gan Jelgavas, gan Latvijas vēsturē. Savas pastāvēšanas vēsturē pils vairākkārt tikusi nopostīta. 

Jāatzīmē, ka pilī aizvadīti vērienīgākie remontdarbi – pils siltināšana, ventilācijas izveide un, pateicoties mūsdienīgiem risinājumiem, bija iespējama arī pils fasāžu atjaunošana - apmetuma labošana un krāsošana, kā arī fasāžu apdares dekoratīvo elementu restaurācija un rekonstrukcija. 

 

25. jubilejas Starptautiskajā Ledus skulptūru festivālā savu unikālo skatījumu uz pasaules dārgumiem, izmantojot ledus tēlniecību, parādīs 32 profesionāli tēlnieki no 11 valstīm – Ukrainas, Indonēzijas, Argentīnas, Latvijas, Nīderlandes, Lietuvas, Igaunijas, Čehijas, Mongolijas, Apvienotās Karalistes (UK) un Spānijas. Festivāla ietvaros tiks radītas 45 konkursa skulptūras, bet kopumā būs apskatāmi vairāk nekā 60 ledus objekti.

Ieeja Jelgavas pilī no Lielupes puses.