Skip to main content

Vakara pastaiga pilī "Ziemassvētkus gaidot"

Vakara pastaiga pilī "Ziemassvētkus gaidot"

No 17. līdz 21. decembrim Latvijas Biozinātņu un tehnoloģiju universitāte (LBTU) aicina ciemos baudīt mierpilnu vakara pastaigu pa Jelgavas pili "Ziemassvētkus gaidot". Pirmo reizi pils būs atvērta ikvienam pirmssvētku sajūtu baudītājam, un ļaus piedzīvot brīnumu, ko rada tumsas un gaismas spēles 285 gadus senajā celtnē. Pastaigām Jelgavas pils un tās pagalms būs atvērti piecus vakarus no plkst. 17.00 līdz 20.00.

Ziemassvētku gaidās izjūtam gan steidzīgu pirmssvētku drudzi, gan alkas pēc miera un brīnumiem. Lai gan decembrī universitātē jūtams satraukums par gaidāmo eksāmenu sesiju un darbu nodošanas termiņu straujo tuvošanos, vakaros, kad svētku gaismiņas iemirdzas Jelgavas pils logu rūtīs un pustumsā ietērptajos gaiteņos pēc dienas steigas ir iestājies miers, pilī sajūtams karalisks un maģisks svētku nospiedums.

LBTU studenti un darbinieki šogad īpaši parūpējušies par pils viesiem, lai ikviens varētu izbaudīt Jelgavas pils vēsturisko noskaņu, kas tiks paspilgtināta ar krāšņām svētku rotām, radot noslēpumainu gaisotni. Pastaigas maršruts iekļaus pils Dienvidaustrumu spārnu un pils pagalmu un sāksies no galvenās ieejas Lielupes pusē.  

Aicinām Jelgavas pili iekļaut savā pirmssvētku apciemojumu maršrutā, kā arī iemūžināt īpašus fotomirkļus, dalīties ar tiem un vairot svētku gaidīšanas prieku ģimenes, draugu un kolēģu lokā!

Ieejas maksa: 3,00 eiro pieaugušajiem, 1,00 eiro bērniem. Pastaigas laikā ieeja pilī tiks organizēta no Lielupes puses (abi vārti būs slēgti).

LBTU studentiem un darbiniekiem, uzrādot apliecības, ieeja pilī bez maksas.

Lai mierpilns un gaišs Ziemassvētku gaidīšanas laiks!