Skip to main content

Kāzu vieta ar pievienoto vērtību

Atpakaļ
Pēteris un Alise Koimbras
Pēteris un Alise Koimbras

Kāzu fotogrāfs: Janens

Jelgavas pils ir vieta, kura ne tikai man, bet arī daudziem citiem saistās ar manu opīti - Dr.habil.agr., Dr.med.vet. Aleksandru Jemeļjanovu. Viņš bija man tuvākais un mīļākais cilvēks. Savos darba gados bija Latvijas Zinātņu akadēmijas īstenais loceklis, viens no Latvijas Lauksaimniecības un meža zinātņu akadēmijas dibinātājiem un ilggadīgs viceprezidents, kā arī Latvijas Biozinātņu un tehnoloģiju universitātes - LBTU (iepriekš Latvijas Lauksaimniecības universitāte - LLU) Veterinārmedicīnas fakultātes profesors.

Mūsu ģimenes dzīvesvieta ir Sigulda. Kopš bērnības atceros, ka opis regulāri brauca uz Jelgavu un pāris reizes arī man bija iespēja braukt līdzi. Tikai dažus gadus atpakaļ, kad viesojos Jelgavas pilī savas mammas izlaidumā, ievēroju, ka šī vieta ir pasakaini skaista.

Saderināšanās laikā runājām, ka tieši mans opis ir cilvēks, kurš mums tik ļoti trūks mūsu kāzu dienā, jo arī manam vīram viņš bija kļuvis par ļoti tuvu cilvēku. Meklējot vietu laulību ceremonijai, abi runājām, ka vēlamies, lai izvēlētā vieta ir ar pievienoto vērtību. Pāris mēnešus pirms kāzām sapratu, ka Jelgavas pils būs īstā vieta. Tikko kā vīram pateicu savu ideju, tad viņš pat nejautāja skaidrojumu, jo tāpat viss bija skaidrs un nevilcinoties atbildēja - jā.

Kad šo svarīgo lēmumu pieņēmām, tad vēl nebijām noskaidrojuši, vai Jelgavas pilī tiek organizētas šādas ceremonijas. Sarunājām tikšanos ar Jelgavas pils muzeja vadītāju Gintu Linīti, kurai izstāstījām mūsu plānus. Tā visu gatavošanās laiku viņa mūs atbalstīja organizēšanas procesā. Saprotu, ka dažas no mūsu idejām bija netipiskas, bet viņa ļāvās un, pateicoties tam, mēs tikām pie savām sapņu kāzām.

Jāatzīmē, ka kopš bērnības gan man, gan visai manai ģimenei ļoti svarīgi ir bijuši mūsu mājdzīvnieki. Īsi pirms saderinājāmies, mēs ar vīru adoptējām savu pirmo suni Karlosu. Zinājām, ka bez viņa šī diena mums nav iedomājama, tāpēc Karlosam tika svarīga loma - gredzenu nesējs. Uzšuvām viņam svētku tērpu, kurā divās atlasa lentēs tika iesieti mūsu gredzeni. Tas noteikti mums paliks atmiņā kā viens no skaistākajiem brīžiem. Pateicoties Jelgavas pils mīlestībai pret dzīvniekiem, pie mums ieradās vēl divi skaisti viesi - melns un balts zirgs, kuru mugurā bija iespējams izjāt gan viesiem, gan mums. Šī pieredze tiešām bija brīnišķīga.

Caur Jelgavas pils sienām izdevās piepildīt sapni un kāzās būt visiem kopā!

Alise un Pēteris Koimbras