Skip to main content

Andas Buškevicas personālizstāde "Atgriešanās"

Afiša

No 18. maija līdz 28. jūnijam apskatāma Andas Buškevicas personālizstāde "Atgriešanās" Latvijas Biozinātņu un tehnoloģiju universitātes (LBTU) Aulas foajē (Jelgavas pils, Lielā iela 2).

Turklāt ikviena mākslas un kultūras mīļotājs aicināts 18. maijā plkst. 19.30 satikties arī ar mākslinieci, kā arī izbaudīt ari citas Muzeju nakts aktivitātes Jelgavas pilī līdz pat plkst. 23.00.

Par savu izstādi autore stāsta: "Savu izstādi esmu veidojusi ar azartisku prieku un aizrautību. Kādēļ tā? Manas domas, idejas un iedvesmu šoreiz noteica izvēlētās tēmas būtība. Tas, ka tā ir princešu tēma, noteikti nav nejaušība, atrodamies taču pilī. Kad atkārtoti tiku uzaicināta savus radošos darbus izstādīt Jelgavas pilī, zināju, ka gleznošu to, kas saistās tieši ar šo vēsturisko vietu. Mans iedvesmas avots ir mums tik pazīstamā Jelgavas pils kādreizējā iemītniece - Kurzemes hercogistes hercogiene Doroteja. Radot savus mākslas darbus, balstījos uz domu, ka viss ko attēloju, ir spēle ar krāsu, tēliem un  simboliem. Pamatā viss, ko veidoju ir iluzoras vīzijas, savs redzējums šīs rotaļīgās tēmas izvērsumā. Tie ir simboliski tēli, kurus katrs var interpretēt pēc savas patikas un priekšstatiem. Savu māksliniecisko stilu es nodēvētu par ilustratīvo romantiku. Baudot savu radošo procesu, esmu atļāvusies būt dzīves svinēšanas sajūtā un garā,  ko novēlu izbaudīt ikvienam."