Skip to main content

HERCOGIENES DOROTEJAS VĒSTUĻU DARBNĪCA

Vēstuļu darbnīcas

Jelgavas pils ir noslēpumaina vieta, gadu simteņiem to ir apvijušas leģendas. Pilī ir mitinājušās dažādas augstdzimušas ģimenes un tā ir piedzīvojusi gan skaistus, gan ne  tik brīnišķīgus laikus. Pils mūros glabājas atmiņas par nepiepildītu, karstasinīgu un neviltotu mīlestību. Savukārt pils iedzīvotāji, kuri savā sirdī juta smeldzi un sajuta pakrūtē tauriņus lidojam, savas sajūtas izlika uz papīra. Šādā veidā tapa mīlestības vēstules, dzejoļi, kas veltīti mīļotajam cilvēkam.

Jelgavas pils piedāvā ekskluzīvu iespēju grupām vai kāzu pasākumu ietvaros, veidot tematisko vakaru ar hercogieni Doroteju. Tā ir izklaidējoša un izglītojoša programma, kurā Kurzemes un Zemgales hercogiene Doroteja ļaus iejusties 19. gadsimta atmosfērā, izzināt kaligrāfijas noslēpumus un sagatavot pārsteigumu saviem tuvajiem, nosūtot Jelgavas pilī ar roku rakstītu un ar lakas zīmogu apzīmogotu personīgu vēstuli – mīlestības un uzmanības apliecinājumu, – kas spēs aizkustināt līdz sirds dziļumiem.

"Mūsdienās izkopts rokraksts ir reta parādība, jo sarakste ikdienā notiek e-vidē, tādējādi rakstītā vārda un tajā ietvertās domas spēka nozīme vairs netiek uzlūkota kā vērtība. Savukārt 19. gadsimtā augstākās sabiedrības dāmām no jaunības līdz pat nāvei viena no mīļākajām nodarbēm bija "sarunāšanās vēstulēs" ar draugiem, draudzenēm un radiem, no kuriem viņa bija šķirta," atklāj Jelgavas pils muzeja vadītāja Ginta Linīte.

Radošā darbnīca "Hercogienes Dorotejas vēstules 19. gadsimta atmosfērā":

  • radošā darbnīca ekskursantu grupai no 15 cilvēkiem – 6 EUR no personas,
  • kāzu programmas daļa – 50 EUR jaunajam pārim.

Obligāta iepriekšēja pieteikšanās, rakstot e-pastā: muzejs@lbtu.lv vai zvanot pa tālruni: 63005617.